Uroda

Sposób na wypadanie włosów, łamliwe paznokcie

Wypadanie włosów i łamliwe paznokcie to zwykle jedne z pierwszych oznak, że coś jest nie tak z naszym organizmem. Nie można lekceważyć uszkodzeń paznokci i włosów. Jeśli te objawy ustąpią, najlepiej dokładnie przeanalizować swoją dietę i styl życia i ustalić, co może je powodować. Leczenie delikatnego wypadania włosów i paznokci wpłynie nie tylko pozytywnie na nasze zdrowie, ale także na nasz wygląd. Zobacz przyczyny łamliwości paznokci i wypadania włosów oraz poznaj witaminy i minerały, które pomogą Ci pozbyć się tych problemów.

Wypadanie włosów – przyczyny

Pogorszenie kondycji włosów jest widoczne na pierwszy rzut oka. Niezdrowe włosy to takie, które nie błyszczą, są słabe, zniszczone, przesuszone i mają rozdwojone końcówki. Uszkodzone włosy nie są w żaden sposób ułożone. Problemy z włosami objawiają się również nadmiernym wypadaniem włosów. Włosy tracimy nie tylko wtedy, gdy je czesamy, ale znajdujemy je na poduszce po odpoczynku.

Jest wiele przyczyn słabych i łamliwych włosów. Bardzo często problem jest spowodowany złą opieką. Częste używanie suszarki, lokówki czy prostownicy sprawia, że ​​włosy stają się suche i nie są odporne na pękanie i wypadanie. Ten sam efekt można osiągnąć stosując niewłaściwe kosmetyki. Dlatego należy uważać, aby szampony, odżywki i maski pasowały do ​​naszych włosów i były przeznaczone do ich budowy i charakteru. Na wygląd włosów wpływają również uwarunkowania genetyczne. Czasami, nawet przy najlepszej pielęgnacji, twoje włosy nie będą wyglądać jak magazyn. Analizując problem kruchych włosów, warto wspomnieć, że ten objaw jest często oznaką braku witamin i minerałów w organizmie. Z tego powodu wypadanie włosów następuje najczęściej jesienią i zimą.

Kruche paznokcie – przyczyny

Każdy z nas powinien przynajmniej raz zająć się delikatnymi paznokciami. Przyczyn osłabienia płytki paznokcia może być wiele. Zwykle jest to jednak spowodowane zbyt częstym manchuri i różnymi zabiegami. Na kruchość paznokci wpływają również prace domowe i chemia, stosowane do nich detergenty – dlatego warto takie czynności wykonywać w rękawiczkach. Mniej powszechnymi przyczynami pękania paznokci są uszkodzenia macierzy. Warto wiedzieć, że wygląd paznokci świadczy o kondycji naszego ciała. Mogę łatwo powiedzieć, co się stało. Na przykład, jeśli płytka paznokcia jest blada, zwykle wskazuje to na anemię, a rowek wskazuje na brak witaminy B.

Suplement diety dla delikatnych włosów i paznokci

Aby pozbyć się problemów z wypadaniem włosów i łamliwymi paznokciami, konieczne jest dostarczenie organizmowi pełnej gamy witamin i minerałów. Występują głównie w żywności. Należy jednak pamiętać, że czasami nawet najlepsza dieta nie pomoże. W takich przypadkach warto wzbogacić swoje codzienne menu o suplementy diety. W aptekach możemy znaleźć wiele zdrowych produktów do włosów i paznokci. Przy ich wyborze warto sprawdzić skład i określić, czy zawarte w kapsułkach witaminy i minerały rzeczywiście pomogą Ci pozbyć się problemu i poprawią kondycję włosów i paznokci.

Witaminy na problemy z wypadaniem włosów i łamliwymi paznokciami

Witaminy z grupy B – witaminy takie jak B1, B2, B5, B6, B9 i B12 regenerują skórę, przyspieszają gojenie się ran i zapobiegają pojawianiu się oznak starzenia; są silnymi przeciwutleniaczami; wskazany jest również do regulacji pracy włosów i ochrony skóry głowy przed stanami zapalnymi i łojotokiem; dodatkowo kwas pantotenowy zawarty w witaminach z grupy B odgrywa ważną rolę w podziale komórek włosa i wspomaga wzrost włosów; buduje jej strukturę, zapobiega pękaniu i nawilża; Witaminy z grupy B odpowiadają również za dotlenienie komórek włosów;

  • Witamina C – wspomaga wchłanianie żelaza, dzięki czemu włosy i paznokcie są w dobrej kondycji;
  • Witamina A – metabolizuje białka odpowiedzialne za prawidłowe rogowacenie naskórka; dodatkowo stymuluje produkcję kreatyny, która buduje strukturę włosa;
  • Witamina E – jej zadaniem jest poprawienie krążenia krwi, co chroni włosy przed wypadaniem;
  • Witamina PP – zapobiega łupieżowi i przebarwieniom skóry.

Związki i minerały na wypadanie włosów i łamliwe paznokcie

  • żelazo – jego niedobór sprawia, że ​​włosy i paznokcie są w złym stanie;
  • jod – nadaje włosom połysk i elastyczność; jednym z jego zadań jest odżywienie mieszków włosowych i regulacja pracy gruczołów łojowych; odpowiednia ilość jodu w organizmie powoduje, że włosy są odpowiednio nawilżone i uwalnia je z sebum;
  • cynk – reguluje wydzielanie sebum i chroni włosy przed nadmiernym wysuszeniem;
  • kucyk – odgrywa ważną rolę w budowaniu twardej płytki paznokcia;
  • L-cysteina – regeneruje, odżywia i nawilża.

Zdrowa dieta to podstawa mocnych paznokci i pięknych włosów. Niedobór witamin i minerałów w organizmie sprawia, że ​​nawet najlepsza pielęgnacja nie utrzyma ich w dobrej kondycji. Warto o tym pamiętać, aw przypadku złamania paznokci i wypadania włosów w pierwszej kolejności przeanalizować swoje menu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *