Odchudzanie

5 najskuteczniejszych metod odchudzania

Jeśli masz problemy z tłuszczem, który odkłada się szczególnie na udach lub w okolicy brzucha, konieczne jest włączenie do diety pewnych pokarmów i stosowanie sztuczek, które pomogą Ci stracić dodatkowe kilogramy. Aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu, należy łączyć zdrowe odżywianie ze sportem i regularnymi okresami detoksykacji organizmu. Oprócz tych zasad, oto najskuteczniejsze metody pomagające schudnąć:

  1. Spożywaj więcej surowej żywności

Wielu dietetyków zwraca uwagę na znaczenie spożywania większej ilości surowych warzyw, owoców i orzechów. Są one niezbędne dla optymalnego trawienia, przyspieszając proces utraty wagi. Pamiętaj, aby do każdego posiłku dołączyć sałatkę z różnymi warzywami.

2. Detoksykacja pomaga schudnąć

Nie zapomnij o okresach detoksykacji, które bardzo pomagają organizmowi. Oprócz eliminacji toksyn, detoksykacja odgrywa ważną rolę w ogólnym stanie organizmu, poprawiając wszystkie jego funkcje. To także niezbędny krok, gdy chcesz pozbyć się nadmiaru tłuszczu.

Kiedy Twoja wątroba jest nietrzeźwa, będzie miała duże problemy z metabolizmem cukrów i tłuszczów, a kilogramy będą się kumulować. Aby temu zapobiec, włącz do swojej diety warzywa, takie jak kapusta, brokuły, szpinak, pietruszka i inne zielone warzywa liściaste, które stymulują proces detoksykacji.

3. Pij codziennie filiżankę zielonej herbaty

Ze względu na bogactwo przeciwutleniaczy zielona herbata zapobiega odkładaniu się tłuszczu i przyspiesza proces odchudzania.

4. Spożywaj dobre tłuszcze

Dieta niskotłuszczowa na dłuższą metę nie pomoże Ci schudnąć. Z badań przeprowadzonych przez specjalistów wynika, że ​​odpowiednie spożycie dobrych tłuszczów może przyspieszyć proces odchudzania. Te dobre tłuszcze znajdują się w tłustych rybach (łosoś, makrela, śledź, sardynki, anchois), awokado, oliwie z oliwek, oleju kokosowym, surowych orzechach, nasionach lnu, nasionach konopi, pestkach dyni

5. Ruch jest niezbędny

Kiedy czas na to pozwala, zbilansowanej diecie powinna towarzyszyć aktywność fizyczna. Ćwiczenia przyspieszają metabolizm i pomagają zrzucić zbędne kilogramy, pomagając utrzymać pożądaną wagę. Jogging, energiczny marsz, pływanie, różne ćwiczenia, które możesz wykonywać na siłowni pomagają organizmowi spalić więcej kalorii. Spróbuj ćwiczyć co najmniej 30 minut trzy razy w tygodniu.

Atkins – najskuteczniejsza dieta odchudzająca?

Najnowsze badania pokazują, że najskuteczniejsza dieta opiera się na spożyciu białka i tłuszczu. Jednak schematu nie można przestrzegać w dłuższej perspektywie, ponieważ prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych. Najnowsze badania pokazują, że najskuteczniejsza dieta opiera się na spożyciu białka i tłuszczu. Jednak schematu nie można przestrzegać w dłuższej perspektywie, ponieważ prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych.

Białka mają dwie główne zalety: nie osadzają się i przyspieszają proces odchudzania. Białko nie może przekształcić się w złogi tłuszczu, o ile nie jest związane z dużą ilością tłuszczu lub węglowodanów. Ponadto są one trudne do strawienia, a organizm jest zmuszony zużywać więcej energii, aby je przetworzyć. Uważa się, że dieta duńska, która w dużym stopniu opiera się na mięsie, jest dietą zmieniającą metabolizm. Ten tytuł jest w połowie prawdziwy, ponieważ tylko w okresie reżimu metabolizm jest zwiększony. Głównym problemem związanym z białkami jest to, że nie występują one w naturze w stanie czystym, ale w połączeniu z węglowodanami lub lipidami. Najwyższy procent białka znajduje się w jajach, a następnie w mięsie, rybach i ryżu.

Jeśli chcesz stosować dietę białkową, zalecamy jej krótkotrwałe (maksymalnie 2 tygodnie) i tylko wtedy, gdy nie masz problemów zdrowotnych ani niedoborów witamin. Jeśli schemat zostanie przedłużony, mogą wystąpić różne problemy. Dna jest jednym z problemów zdrowotnych spowodowanych nadmiernym spożyciem pokarmów bogatych w purynę – mięsa znajdującego się na tej liście. Zaparcia to pierwszy problem generowany przez ten reżim. Co więcej, jeśli będziesz go dłużej utrzymywać, Twój organizm będzie musiał spalać białka konstytucyjne i będziesz narażać się na utratę masy mięśniowej. Dieta Atkinsa jest niezrównoważona. Ciało potrzebuje wszystkich zasad żywieniowych, dlatego od pierwszych dni możesz czuć się zmęczony.

Zalecenia:

  • jedz jajka na miękko (twarde żółtko jest niestrawne)
  • jeśli jesz gotowane mięso to pozwól wodzie zagotować się i dopiero wtedy włóż mięso tak, aby zachowało swoje właściwości odżywcze
  • grillowane mięso nie może być suche
  • jedz więcej mięsa rybnego, ponieważ jest łatwiejsze do strawienia, zawiera minerały i zdrowe tłuszcze
  • Unikaj półproduktów mięsnych, które zawierają dużo tłuszczu i wiele dodatków.

Pierwsza faza diety Atkinsa

Trwa 1-2 tygodnie i można jeść: mięso, ryby, jajka, warzywa, masło, oliwę, oliwki. Po tygodniu diety można schudnąć 2-4 kilogramy. W drugiej fazie należy powoli ponownie wprowadzać do diety węglowodany i lipidy. Jeśli od razu po zakończeniu tej diety będziesz cieszyć się bardzo tłustymi lub bardzo słodkimi potrawami, kilogramy wrócą i nie pojawią się same. W pierwotnej diecie zalecane jest spożywanie maksymalnie 20 gramów węglowodanów dziennie przez pierwsze dwa tygodnie (normalnie spożywamy 250 gramów). Po tym etapie zwiększaj ilość węglowodanów o 5 g tygodniowo, aż osiągniemy codzienne spożywanie 50 gram węglowodanów. W trzeciej fazie zwiększ dzienną ilość węglowodanów o 10 gramów na tydzień. Na etapie utrzymania zaleca się spożywać maksymalnie 90 gramów węglowodanów.

Najnowsze badania pokazują, że najskuteczniejsza dieta opiera się na spożyciu białka i tłuszczu. Jednak schematu nie można przestrzegać w dłuższej perspektywie, ponieważ prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych. Atkins to skuteczna dieta, o czym świadczą ostatnie badania w Stanford Prevention Research Center w Kalifornii. Naukowcy porównali kilka nowoczesnych diet i doszli do wniosku, że kobiety na diecie Atkinsa straciły na wadze dwa razy więcej niż inne. Co więcej, odnotowali także znaczną poprawę stanu zdrowia, zwłaszcza w zakresie cholesterolu i ciśnienia krwi. Krótkoterminowe wyniki diety są ogromne, ale na dłuższą metę ten schemat ma wpływ na zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *